Hrvatska stoji u finalu

Nogometaši Hrvatske su se placirali u finalu Svitskoga prvenstva u nogometu. Srijedu su u Moskvi u polufinalnoj utakmici dobili protiv Engleske 2:1 u poduženju. Odlučujući gol je zabio Mario Mandžukić u 109. minuti.

Hrvatska nogometna reprezentacija je dostignula najveći uspjeh u svojoj mladoj povijesti, a sada su luči još samo jedan korak od titule svitskoga prvaka. Po utakmica protiv Danske i protiv Ruske su Hrvati po treti put morali u poduženje. Ali protiv Engleske nije odlučilo striljanje jedanaestercev nego gol, koga je striljio Mandžukić, ki se labda u Italiji za Juventus Turin. Trener Zlatko Dalić je pun veselja.

Trener Hrvatske nogometne reprezentacije, Zlatko Dalić je momčad otpeljao u finale

„Mi polako idemo napred, još nismo stali i imamo još jednu utakmicu pred sobom. Mi smo u finalu povijesti. Bit ćemo svitski prvaki, ako Bog da.“

„Samo velike momčadi moru biti ovako hrabre, da se po golu od Engleske vrnu i igraju ovakov turnir sa srcem. Bili smo kot oroslani, a ovako će biti i na finalu“, je rekao Mario Mandžukić po ovoj utakmici.

Finalna utakmica hrvatskih Vatrenih protiv Francuske će biti nedilju, 15. julija u 17.00 opet u Lužnjiki štadionu u Moskvi.

Po golu za Engleze su Hrvati mogli izjednačiti

Igra na Lužnjikiju, štadionu u Moskvi je srijedu navečer počela onako, kako su si to Englezi priželjkivali. Jur u 5. minuti je hrvatski kapetan Luka Modrić foulirao Delea Allija u pogibelnoj zoni, 22 do 23 metre od vrat. Kieran Trippier je labdu s desnom nogom striljio prik žive zidi u gornji livi kut mimo nemoćnoga Danijela Subašića, ki je samo očima sprohadjao labdu i Engleska je peljala 1:0.

Do izjednačenja je došlo u 68. minuti. Šime Vrsaljko je s desne strani usmirio labdu poluvisoko pt metrov pred gol, kade se je Ivanu Perišiću ugodalo, da pred Walkerom livom nogom pošalje labdu u mrižu.